Elektrikář

Mezi práce elektro které Vám mohu nabídnout patří hlavně :

- rekontrukce elektrických rozvodů  v praxi to bývá např. výměna rozvodů měděnými vodiči na místo starých hliníkových. Při této výměně ze zároveň provede přepojení na třívodičový rozvod dle stávajících norem, na místi původního dvouvodičového rozvodu. Rozvody je možno jak zasekat do zdi, tak realizovat rozvod ve vkládacích lištách. Rozdíl je samozřejmě jak estetický, tak zároveň finanční.

- instalace a změna umístění zásuvek a vypínačůpozor na staré rozvody !! Starší panelákové rozvody mají mělké krabice, do kterých nové zásuvky nelze osadit vzhledem k větší výšce nových zásuvek. Lze sice teoreticky vsadit dilatační rámeček, ale ten většinou nesedí rozměrově. Je tedy nutné zakoupit starší provedení zásuvek, které rozměrově vyhovují.   

- výměna vypínačů a zásuvek za nové provedeníi na výměnu vypínačů se vztahuje výše uvedená poznámka jako u zásuvek. Pro nákup vypínače je tyd třeba znát hloubku krabice ( i té co je ve zdi ), o jaký vypínač jde ( ovládání z jednoho místa, ovládání z více míst, ovládání jednoho zdroje dvěma vypínači ( postupné rozsvěcení ), atd . Pro některé nové vypínače není také ve starých rozvodech dost místa. Vše se samozřejmě dá nějak vyřešit, ale není to tak jednoduché jak si některý zákazník představuje.  

- posouvání a zapojování světel a lustrů

- instalace domácích telefonů

- různé opravy zařízení- zapojení nových spotřebičů

atd

AC